gündem

Doppler Etkisi1 Concorde1 seo3 ayakkabı1 instagram7 internet4 sürücü kursu1 Biolojik Saat4 Burçlar hostes olursa2 islami evlilik1 İzmir Adnan Menderes Havalimanı1 3. havalimanın yeni adı1 iga1 telefon takip programı1 iş güvenliği2 tırnak insan kabuğudur3 Thy kabinde görevden alınmalar2 yorum1 organizasyon4 lazer epilasyon4 İlk Türbanlı Pilot Adayi3 ekolayzır5 teff tohumlu çay2 logiw1 ingilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler7 kızlar2 dolar3 Turkish Airlines Journey A Ridley Scott Film1 aktar1 maç3 kokpit1 Grommet1 Fairing1 İstanbul Havalimanı otobüs hatları ve durakları1 İhaleye çıkan maden sahaları1 oktay sinanoğlu1 uçak korkusu2 sanal ofis2 takipçi2 uydu3 telefon dinleme programı2 internet servisi en iyi havayolu1 kesinti bilgisi4 instagram beğeni1 THY çalışanlarına ek zam7 Türk savaş uçağı Tai TFX2 O uçağın koltukları neden söküldü3 Bozuk yürüyen banttaki düşme tehlikesi4 Qatar airways kabin memuru ilanı3 alan nöbetinde pubg mobile oynamak6 II. Pilot adayı kriterlerinin sürekli düşmesi6 Gurbetçi yolcu7 Telefon takip1 30.000 tl uçak bileti alana verilen kulaklık4 Bebeğin hayatını kurtaran kabin memuru6 fenerbahçede 3 kadro dışı4 uçucusözlük sansür uygulaması2 Türk hava yolları Lego Emniyet Filmi3 Uçağı temizleyen thy ekibi3 Yeni havalimanının açılışının ertelenmesi3 göktürk3 Tatca nedir ne değildir2 Yıl Sonuna Kadar Bin Kişiyi İşe Alacağız2 3. Havalimanı işçilerinin eylem başlatması2 gps4 Elon Musk Kimdir6 bitcoin ile uçak bileti almak3 Gearbest’ten Alışveriş3 AtlasJet Kabin Memuru Arıyor2 kafein etkisi3 Bu koltuk bozuk sizi arkaya alacağız3 Abdülhamit Han Havalimanı4 Haftalık uçuş saati limiti3 İlk defa drone gören çoban3 Steril Kokpit5 Kokpite dövizle maaş2 Havasen maaş bildirgesi1 Thy’nın cumhuriyet gazetesi alımını durdurması1 Türk hava yolları yeni üniforması3 26. Dönem Tis2 jetlag2 pilotlar arasında çıkışta bekliyorum polemiği3 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü5 Yeni havalimanı ulaşım ücretleri2 Performans nedeniyle işten çıkarılmak4 Uçuşlardan Crm örnekleri2 cell1 Koltuğu değiştirilen yolcunun tazminat kazanması1 nacelle1 Keelbeam1 gusset1 fin1 Uçakta Sigara Yaktım Göz Altına Alındım3 dünyanın en popüler müzeleri2 Tsk’dan eski pilotlara önemli çağrı1 Adaletsiz uçuş programları1 Yabancı Kabin Memuru Istihdami1 istkblist1 ön galley’e tuvaletini yapan yolcu1 turkish virtual airlines1
Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

Yeni havalimanının açılışının ertelenmesi

İstanbul Yeni Havalimanı’ için hedef 29 Ekim. 60 günden daha az sürenin kaldığı açılışta ilk etapta bir aylık bir gecikmenin olabileceği konuşulmaya başlandı.
İnşaat çalışmalarının önemli bölümü bitirilirken sistem testlerinin tam olarak tamamlanmamış olması bu gecikmeye neden olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Kokpit.aero’nun Genel Koordinatörü Tolga Özbek, operasyonun ‘yumuşak geçiş’ ile olacağına dikkat çekmişti.

yumuşak geçiş

Havayolu şirketleri taşınma ve sonrasında operasyonun aktarılmasında yaşanabilecek sorunların kar topu gibi kısa sürede ciddi boyuta ulaşabileceğine dikkat çekerek ‘yumuşak geçiş’ ile sorunların daha çabuk ve aşamalı olarak çözülebileceğine dikkat çekiyor.

GECİKME SÜRESİ UZAYABİLİR

İlk etapta bir aylık gecikme planlansa da bazı uzmanlar bu sürenin üç aya kadar uzayabileceğini belirtiyor. Önümüzdeki günlerde bu kararın resmi olarak şirketlere de açıklanması bekleniyor.

FOD BÜYÜK SORUN

İstanbul Yeni Havalimanı inşaatı sırasında çok ciddi hafriyat yapıldı. Çalışmalar sırasında meydanda ciddi FOD olarak adlandırılan Foreign Object Damage yani Yabancı Madde Hasarı oluşturabilecek taş-toprak ve inşaat artıkları da uçuş operasyonlarını etkilemesi bekleniyor. Havacılıkta motorların en büyük düşmanı olan FOD, yüzbinlerce dolarlık hasara neden olabiliyor.

Uzmanlar, bölgedeki rüzgarlara da dikkat çekerek FOD konusunun çözümlenmesi ile operasyonun tam olarak başlayabileceğini ifade ediyor.
Kokpit.aero

bu gidişle bitirilmesinin daha çok süreceği hava limanıdır.

#

UçucuSözlük

FREE
VIEW