gündem

kabin memuru16 Kabin memuru sayısı 20 bine çıkacak1 Hostese ve yolculara şarap şişesiyle saldıran yolcu1 Türk Hava Yolları Uçaklarının isim Listesi1 çin pilot borsası1 Uçucuların isyanı6 Ambulift2 Yaz sezonunun sert geçecek olması8 Tgs Personeline Pass Bilet Hakkı2 hiçbir şeyin eskisi gibi olmaması2 emirates’in ultra lüks suitleri3 Kabin ısısının 23 derece olması5 hava sen 1. genel kurul toplantısı2 Solo türk gösterisi1 Kinetozis1 Landing card2 Kabin hizmetlerinin yıllardır amir yapmaması2 Sunexpress’in yeni menüsü2 Thy yönetiminin işçi bayramını kutlamaması3 Pegasus havayollarının kabin memuru araması1 Hürkuş Göklerdeki Kahraman1 Home check in1 Şikayet Var sitesindeki kabin memuru şikayetleri4 Bebeğin hayatını kurtaran kabin memuru1 Yeni relax setler1 Wow havayolları ilginç kampanyası1 Sabiha Gökçen1 Notam1 Roster uygulamasından tebliğ almak2 Thy 23 nisan videosu1 Odyometri1 Uçuş ve radrasyon1 Batıya giden uçakların daha hızlı gitmesi1 Ivr2 Ecac1 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü2 Yurt dışı anlaşmalı Oteller listesi1 jetlag1 Varşova konvansiyonu1 En pahalı thy bileti2 İskender çarkçı için verilen ihraç kararı2 Bilal Ekşi Gelin Pilot Olalım2 Tripadvisor Dünyanın En Iyi Havayolu1 Hava Sen üyelerinin işten çıkarılması2 Yeni üniforma5 Lufthansa Grevi1 16 kilo eroinle yakalanan kabin memuru1 aerotoksik sendrom1 uçucusözlük mobil uygulama6 ünlü iş adamının evliliğini bitiren uçuş görevlisi1 Ettore Bilotta1 Hava iş çağrı merkezi2 itü havacılık günleri1 Yeni havalimanı yönetiminin turuncu taksilerle anlaşması1 Türk Hava Yolları Kabin Memuru Alımı4 Pegasus havayollarının k&acircr payı dağıtmaması1 Steril Kokpit1 Corendon Airlines Yeni Güvenlik Videosu1 wet lease1 HAVACILIK ELEKTRİK VE ELEKTRONİĞİ BöLüMü1 10 bininci 7371 Arfaa1 Şimdi renkler uçuyor sergisi1 Kabinin Kraliçesi2 Hava sen basın bildirisi1 Yorgunluk İçin Mecliste Verilen Soru önergesi1 buta airways3 Havacılık Tarihinin En Uzun Uçuşu1 Thy voleybol takımının birinci lig’e yükselmesi1 Paris1 Tk cadde1 Türk savaş uçağı Tai TFX1 Dünya Pilotlar Günü2 air india twitter hesabının hacklenmesi2 Her 100 km bir havalimani2 Havasen ofisinin kapatılması3 çift Boş Arkasına Uçuşa Gitmek4 uçakta doğan çocuklar dünya vatandaşı olur mu1 Pilot ve hostesler köle bizler de koyun muyuz2 İranda düşen uçağın muhtemel düşme sebebi3 Mi Band 2 TK saati2 Taxide Tek Motorla Tasarruf rekoru3 ekip köftesi5 skpk1 Kabin ekibiyle tartışana shgm’den ceza1 Load Master1 mehmet fesa evrensev1 kalkış ve inişlerinde pencerelerin açık kalması1 Uzay ve Teknoloji Festivali1 Evlilik Nedeniyle İş Akdinin Feshi1 Yazın Kaçılabilecek Avrupa Müzik Festivalleri1 Karadenizli Hostes2 Nusret’in ön galley’de fitness yapması1 Sendika Değiştirmek1 domates suyu1 uçak sistem mühendisi1 Portakal Suyu İle Kabin Yangını Sondurmek2 Thy 3. Havalimanına Nasıl Taşınacak2 Havaiş Abant Bildirisi3 Acil iniş isteyen uçak için vip uçaktan izin istemek2
Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

Webpass ve Up’tan yer durumunun kaldırılması

Daha önce uhkm’den kaldırılan yolcu sayısı bilgileri şimdi de UP uygulamasından kaldırılmış gorunuyor. Tüm gecmiş ve gelecek uçuşlar 0/0 şeklinde geliyor.
Bununla beraber webpass’taki yeşil, sarı ve kırmızı renkli yer durumunu ifade eden simgeler de kaldırılmış.
Yani artık bir seyehat planlarken hangi uçak ile gidebileceğinizi düşüneceğiniz, ona göre başka planlamalar ve rezervasyon yaptırabileceğiniz bir veri yok. Alana gidip şansımızı denemek tek çaremiz.

Edit: an itibari ile düzelmiş durumdur.
Sistemsel bir durummuş belli ki. Neyse gecmiş olsun

gün gecmiyorki yeni bir sacmalikla güne baslamayalim.

Bir sebeb arıyorum bulamıyorum. Neden çalışan bir sistem müdahale ile bozulur. Bir ara doğrulamada sms ve eposta seçenekleri vardı. Onu da kaldırdılar.. Ama seçenek sayfası kalkmadı yine ordan mecburi sms sekmesini seçiyorsun… bir zahmet onu da kaldırın ne mantık o sayfa sürekli karşımıza çıkıyor. Neyse konu bu değil aslında ama aynı paralel de.. inşallah geçici bir bakımdır ve daha güzel ve rahat kullanımlı bir şekilde geri döner. Mesela moca’daki gibi yolcuyu daha detaylı görebileceğimiz (um,pass,vip..vs) bir şekilde olur.
Olur mu ? Eheheh tabi olmaz..

UP’den webuhkm’den gözükmüyor. webpass’tan girelim yeşil sarı kırmızı olayına bakalım dedik o da kalkmış. açıkcası tek tek bu programlarla uğraştıklarını sanmıyorum. belli ki bu üç siistemin de data’yı aldığı tek bir yer var, o data’nın online halini offline yapmışlar gibi gözüküyor. yeniyıl, yeni sistemlerin güncellemesi diyeceğim de bu kadar uzun sürmezdi.

tek bir çare var ey dostlar, yani ben öyle yapıyorum.

mesela bilet alacağız değil mi? yer var mı yok mu kardeşimiz eşimiz nasıl uçacak? https://www.turkishairlines.com/tr-tr/ burdan bilet al diyoruz seyahat edeceğimiz destinasyonu ve tarihi seçiyoruz. mesela aynı gün için bilet fiyatlarına ve bir sonraki gün için bilet fiyatlarına ve 1 ay sonraki bir gün için bilet fiyatlarına bakıyoruz. bilet fiyatlarından kısmı de olsa doluluk anlaşılabiliyor.

off yazarken baydım.

cuma günü gelen bildirimle up üzerinde sistemin düzelmiştir.
uhkm den kontrol eden var mı?