gündem

Doppler Etkisi1 Concorde1 seo3 ayakkabı1 instagram7 internet4 sürücü kursu1 Biolojik Saat4 Burçlar hostes olursa2 islami evlilik1 İzmir Adnan Menderes Havalimanı1 3. havalimanın yeni adı1 iga1 telefon takip programı1 iş güvenliği2 tırnak insan kabuğudur3 Thy kabinde görevden alınmalar2 yorum1 organizasyon4 lazer epilasyon4 İlk Türbanlı Pilot Adayi3 ekolayzır5 teff tohumlu çay2 logiw1 ingilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler7 kızlar2 dolar3 Turkish Airlines Journey A Ridley Scott Film1 aktar1 maç3 kokpit1 Grommet1 Fairing1 İstanbul Havalimanı otobüs hatları ve durakları1 İhaleye çıkan maden sahaları1 oktay sinanoğlu1 uçak korkusu2 sanal ofis2 takipçi2 uydu3 telefon dinleme programı2 internet servisi en iyi havayolu1 kesinti bilgisi4 instagram beğeni1 THY çalışanlarına ek zam7 Türk savaş uçağı Tai TFX2 O uçağın koltukları neden söküldü3 Bozuk yürüyen banttaki düşme tehlikesi4 Qatar airways kabin memuru ilanı3 alan nöbetinde pubg mobile oynamak6 II. Pilot adayı kriterlerinin sürekli düşmesi6 Gurbetçi yolcu7 Telefon takip1 30.000 tl uçak bileti alana verilen kulaklık4 Bebeğin hayatını kurtaran kabin memuru6 fenerbahçede 3 kadro dışı4 uçucusözlük sansür uygulaması2 Türk hava yolları Lego Emniyet Filmi3 Uçağı temizleyen thy ekibi3 Yeni havalimanının açılışının ertelenmesi3 göktürk3 Tatca nedir ne değildir2 Yıl Sonuna Kadar Bin Kişiyi İşe Alacağız2 3. Havalimanı işçilerinin eylem başlatması2 gps4 Elon Musk Kimdir6 bitcoin ile uçak bileti almak3 Gearbest’ten Alışveriş3 AtlasJet Kabin Memuru Arıyor2 kafein etkisi3 Bu koltuk bozuk sizi arkaya alacağız3 Abdülhamit Han Havalimanı4 Haftalık uçuş saati limiti3 İlk defa drone gören çoban3 Steril Kokpit5 Kokpite dövizle maaş2 Havasen maaş bildirgesi1 Thy’nın cumhuriyet gazetesi alımını durdurması1 Türk hava yolları yeni üniforması3 26. Dönem Tis2 jetlag2 pilotlar arasında çıkışta bekliyorum polemiği3 Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü5 Yeni havalimanı ulaşım ücretleri2 Performans nedeniyle işten çıkarılmak4 Uçuşlardan Crm örnekleri2 cell1 Koltuğu değiştirilen yolcunun tazminat kazanması1 nacelle1 Keelbeam1 gusset1 fin1 Uçakta Sigara Yaktım Göz Altına Alındım3 dünyanın en popüler müzeleri2 Tsk’dan eski pilotlara önemli çağrı1 Adaletsiz uçuş programları1 Yabancı Kabin Memuru Istihdami1 istkblist1 ön galley’e tuvaletini yapan yolcu1 turkish virtual airlines1
Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

Kokpite dövizle maaş

Pilotların son bir yıldır çokça dile getirdiği maaşlarının dövizle ödenmesi konusunu resmi gazetede yayınlanan cumhurbaşkanı kararnamesiyle suya düştü.

Hepimizin bildiği gibi geçtiğimiz son 1 yıl içinde türk lirası büyük değer kaybı yaşadı. Doların bu noktalara gelmesi pilot açığı bulunan sivil havacılığını da etkiledi. Öncelikle yabancı uyruklu pilotlar döviz cinsinden ülkelerindeki ailelerine para gönderdiği için durumları bozuldu ve çok beklemeden turkiyeden ayrılıp başka ülkelere gittiler. Yalan yok buna hepimiz sevindik.

Fakat durum daha da vahim hale gelince körfez ülkelerindeki havayollarının ödediği maaşlar cazip hale geldi hatta çin deki havayolunu bile deneyenler oldu.

Tabii bu kararı vermek ve başvuru sürecini geçmek göründüğü kadar basit değil. Bizleri de havada kapmıyorlar. Çoğu körfez havayolu sizin basvurunuzu havuza alip bekletebiliyor.

Bu yüzden elimizde olanı iyileştirmek hepimiz için daha iyi olacak derken kararname moralleri tekrar bozdu. Nasıl bir çözüm bulunur bilmiyorum ama aynı ve hatta daha az işe daha fazla para veren neresi ise pilotların orada uçmak istemesi çok doğal bir hak.

Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren kararname şöyle

Ek madde uyarınca, ” Türkiye’de yerleşik kişilerin, Bakanlıkça belirlernen haller dışında, kendi aralarındaki menkul ve gayrimenkul, alım, satım, taşıt ve finansal kiralama dahil her türlü menkul ve gayrimenkul kiralama ve leasing ile iş, hizmet ve esern sözleşlemelerinde sözleşme bedeli ve bu sözleşmelerden kaynaklanan diğer ödeme yükümlülükleri döviz cinsinden veya dövize endeksli olarak kararlaştırılamaz.”

döviz ile maaş ödenmesi kokpitin işine gelir. devletin gelmez. şu an nasıl ödeniyor bilmiyorum. ama döviz ile ödenmiyorsa tekrar dönmesi imkansızdır.
döviz fiyatlarını ise bu gibi sitelerden kontrol edebilirsiniz

Döviz Fiyatları

UçucuSözlük

FREE
VIEW