gündem

rapor parası sorgulama3 lucky bird1 forex1 AtlasGlobal’in alım ilanları1 İstanbul havalimanında kaç işçi öldü1 Huawei1 ps41 Franz Kafka1 Dönüşüm1 botanik ecza1 filmizleseyret1 kıbrıs1 çilingir1 hilton1 mersin1 Cengiz ateş1 summet cem1 playstation4 Gaz çıkaran yolcu yüzünden inen uçak1 avrupa turu1 dizilistem1 what1 İzmir Adnan Menderes Havalimanı2 Aegean Airlines1 Corendon Airlines1 Borajet Havayolları1 Onur Air1 Atlasglobal1 özel durumlu yolcu2 Pegasus havayollarının kabin memuru araması2 kefir1 Bulut Akacan1 Doppler Etkisi3 Thy kabinde görevden alınmalar4 Concorde3 kol saati4 Kabin memurluğu mülakat deneyimi vlog2 whatsapp1 kızlar3 Telefon takip2 dental2 ingilizce öğrenmek isteyenlere tavsiyeler9 yüksek lisans2 kurul mülakatı1 3. havalimanı iş başvurusu1 İngilizce mülakat’ta nelere dikkat etmeli1 Apronda uçak tarafından ezilen yolcu1 ayakkabı3 maç4 ihanet2 seo4 Yılbaşına uçakta girmek2 sürücü kursu2 uçucusözlük sansür uygulaması3 ekolayzır6 Biolojik Saat5 instagram7 internet4 Burçlar hostes olursa2 islami evlilik1 3. havalimanın yeni adı1 iga2 telefon takip programı1 iş güvenliği2 tırnak insan kabuğudur3 yorum1 organizasyon4 lazer epilasyon4 İlk Türbanlı Pilot Adayi3 teff tohumlu çay2 logiw1 dolar3 Turkish Airlines Journey A Ridley Scott Film1 aktar1 kokpit1 Grommet1 Fairing1 İstanbul Havalimanı otobüs hatları ve durakları1 İhaleye çıkan maden sahaları1 oktay sinanoğlu1 uçak korkusu2 sanal ofis2 takipçi2 uydu3 telefon dinleme programı2 internet servisi en iyi havayolu1 kesinti bilgisi4 instagram beğeni1 THY çalışanlarına ek zam7 Türk savaş uçağı Tai TFX2 O uçağın koltukları neden söküldü3 Bozuk yürüyen banttaki düşme tehlikesi4 Qatar airways kabin memuru ilanı3 alan nöbetinde pubg mobile oynamak6 II. Pilot adayı kriterlerinin sürekli düşmesi6 Gurbetçi yolcu7 30.000 tl uçak bileti alana verilen kulaklık4 Bebeğin hayatını kurtaran kabin memuru6 fenerbahçede 3 kadro dışı4 Türk hava yolları Lego Emniyet Filmi3
Başlıklardan Haberdar Olmak İçin

Arşivler

montreal

Hala yapabildiğimiz nadir 5 kare yatılardan Montreal’in ünlü olduğu bir şey varsa (tabii ki yemek şöleni yanı sıra) Avrupa ve Kuzey Amerika kültürlerinin karışımı bir yer olması. Ve bunu görmek için gidilecek için en iyi yerlerden biri de Old-Montreal olması.

Bu yeri güzel kılan şeylerle ilgili devam edebilirim ancak bu kadar özel kılan şeyleri gerçekten anlamanın tek yolu, sokaklarında dolaşmak,atmosferini almaktır.
bunun için yararlı olacağını düşündüğüm Old-Montreal yürüyüş güzergahını yapmaya çalıştım.

Mont-Royal
https://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Royal

Otelin tam arkasında kalan dağa geziye başlamak için en iyi yer olabilir. Güzel bir yürüyüş ve Belvedere gözlemevi, şehir merkezindeki Montreal ve dağların güney kıyısının muhteşem manzaralarını sunmaktadır. tabii tk selfie noktası da burada bulunur.

PLACE D’ARMES
https://en.wikipedia.org/wiki/Place_d%27Armes

Place d’Armes, Montreal’in en güzel ve tarihi topluluk meydanlarından biridir. Notre-Dame Bazilikası’nın çarpıcı cephesinin manzarasının tadını çıkarmak için en iyi yer.
Meydanın kuzeyinde, Montreal’in kuzey tarafındaki eski bankası ve batıdaki Aldred Binası da dahil olmak üzere, Montreal’in en dikkat çekici binalarının birçoğu çevrelenmiştir

BASILIQUE NOTRE-DAME
http://www.aurabasiliquemontreal.com/

İçerdeyken, kilisenin birçok benzersiz mimarisini görebilirsiniz. etrafa bakarken geleneksel İncil’de bulunulan sahneler yerine, Montreal’in dini geçmişinin sahnelerini tasvir eden olağandışı vitraylardan gözünüzü alamassınız.genellikle kliselerde bulunan ‘Organ’ kendi türünün en etkileyicilerinden biridir ve görkemli klisenin tavanını tamamlar niteliktedir.
bu arada Celine Dion 1994 yılında bu klisede evlendi.

SAINT-PAUL STREET
https://en.wikipedia.org/wiki/Rue_Saint-Paul_(Montreal)

Montreal’in en güzel yerlerinden yerlerinden biri olan büyüleyici St-Paul Caddesi’nin Arnavut kaldırım taşları boyunca yürüyün. Gezi için çok fazla turistik dükkan olsa da, birkaç isimle, Le petit dep, Bar Philemon , Place Royale’in tarihi meydanı ve Eğlence için yol boyunca tonlarca restoran, bar, hediyelik eşya dükkanı bulunmaktadır.Ayrıca sokak, Bonsecours Pazarı ve Notre-Dame-de-Bon-Secours Şapeli gibi önemli yapılara ev sahipliği yapmaktadır.

BONSECOURS MARKET

rue Saint-Paul’da bulunan Bonsecours Pazarı,iki katlı kubbeli halka açık bir pazardır. 100 yıldan fazla bir süredir, Montreal bölgesindeki ana pazar oldu. Ayrıca, 1849’da bir oturum için Birleşik Kanada Parlamentosu’nu kısaca ağırladı.
şu anda patates ve domuz pirzoları yerine lüks kafeler ve butikler barındırıyor. önemli Fransız-Kanada mimarisin seyretmek için bile gidilebilir.

tabii ki yemek için bu işin ustası,son noktası ayhan sicimoğlu’nun lezzet turlarından Montreal’deki bölümünü izlemeniz büyük fayda sağlar.link aşağıda…. hastasıyız

https://youtu.be/oOHQGoSTkyA

poutine

Pek iştah açıcı gözükmesede montreal’e gelip poutine yemedim demek olmaz.Herkesin yenilecek listesinin başında bulunan bu lezzeti denemek için aşağıdaki restourantlara googledan bakın

La Banquise (994 Rachel Est)
Poutineville (1365 Ontario)
Montreal Pool Room (1217 St-Laurent)
Frite Alors! (2 De La Commune Est)
Patati Patata (4177 St-Laurent)

bagel

Montreal bagellerini tadmak için, temel olarak iki seçeneğiniz var:

St-Viatur (263 Saint Viateur Ouest)
Fairmount (74 Fairmount Ouest)
Dikkat mutlaka, fırından yeni çıkan bir poşet isteyin..

çok’ta çıkıp gezesim yok diyenler şuan kaldığımz otelin arkasındaki Saint Catherine Street size yeter ..altı veya yedi alışveriş merkezi alttan birbirine bağlıdır.Soğukta gitseniz dahi -30 dereceyi hissetmeden alişveriş yapabilirsiniz.Yol üzerinde Pharmaprix ve jean cotuo’dan market alışverişi yapabilir.Five guy’s burgerleriyle karnınızı doyurabilirsiniz.

Montreal olarak yazılıp, ”monreal” şeklinde okunması gereken, fakat bunu başaran kişi sayısının az olduğu, Kanada’nın güzide şehirlerinden bir tanesidir.

Gün gelecek sizde bizim gibi hep git gel yapacaksınız 🙂

Montreal’de (bkz: Poutines) yenir, akçaağaç şurubu alınır.

UçucuSözlük

FREE
VIEW